Kas naast või lamell rehv

Kas naast või lamell rehv? 

Enne talverehvide soetamist tuleks võtta hetk ja mõelda kas soetada naastrehvid või lamellrehvid? Arvestades oma võimalusi, pidage meeles järgmisi küsimusi: Kui palju sa talvel sõidad? Milliseid teid kasutate? Kui head on teie sõiduoskused? Kas te kasutate mõnikord ühistransporti või vajate alati oma autot? Kas teie auto on varustatud spetsiaalsete turvavarustustega (stabiilsus ja veojõukontroll, ABS-pidurid)? Anname teile mõned näpunäited, et lihtsustada naastrehvide ja mitte-naastrehvide valikut.

Ja ükskõik, mida valite, pidage meeles, et talvine sõit nõuab oskusi. Prognoositav ja rahulik sõidustiil, õige kiirus ja rahulikud sõiduplaanid parandavad talvise sõidu turvalisust ja mugavust.

 

Lumised või jäised teed?


Kui sõidate rohkem jäiseid kui lumiseid teid, siis on naastrehvid on õige vaIik. Lumiste teede puhul on hea valik lamellrehvid. 

 

Märg lumi 


Kui kasutate lamellrehve, siis tuleks olla ettevaatlik ristmikel kus on märg jää või pakitud lumi. Naastrehvid on ideaalsed märjal ja kinni sõidetud lumel. 

 

Vaiksed rehvid


Kui eelistate, et teie rehvid oleksid vaiksed, siis on õige valik lamellrehvid. 

 

Ettearvamatu sügis


Lamellrehvid saab autole paigaldada sügisel varem kui naastrehvid.  Peale rehvide vahetust ei pea te enam muretsema ootamatute ilmastikuolude pärast. Lamellrehvid on head samuti kevadel kui ilmastikuolud muutuvad kiiresti.